Blaty kamienne w kuchni – do nowoczesnych i tradycyjnych aranżacji

parapety z kamienia

Kamień naturalny to materiał trwały, odporny oraz estetyczny. Doskonale nadaje się nie tylko na podłogi czy na schody, ale również na blaty kuchenne. Takie blaty z kamienia można dopasować do każdego wystroju wnętrza!

Dlaczego warto wybrać blaty kamienne do swojej kuchni?

Chociaż blaty kamienne nie należą do najtańszych, to jednak cieszą się one dużym powodzeniem ze strony klientów. Do ich produkcji zakład kamieniarski wykorzystuje różnego rodzaju kamienie, w tym między innymi granity oraz marmury. Ze względu na swoje liczne zalety blaty z kamienia mogą świetnie sprawdzić się także w kuchni. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Główne zalety blatów kuchennych z kamienia:

  • estetyczne
  • niepodatne na zarysowania
  • odporne na wysokie temperatury
  • łatwe do utrzymania w czystości
  • możliwe w renowacji

Blaty kamienne – doskonałe do każdej aranżacji

Blaty z naturalnego kamienia oferowane są w wielu różnych wzorach do wyboru. Można zatem dostosować je do praktycznie każdej aranżacji wnętrza. Kamienne blaty kuchenne, podobnie jak parapety z kamienia, bardzo dobrze sprawdzają się we wnętrzach klasycznie urządzonych. Świetnie komponują się z naturalnym drewnem. Także mogą stanowić idealne dopełnienie aranżacji nowoczesnych, na przykład mebli wykonanych z płyt meblowych z wysokim połyskiem. W sieci można znaleźć wiele przykładów aranżacji kuchennych z wykorzystaniem blatów kamiennych. To doskonała propozycja do wielu wnętrz! 

Jaki blat kamienny wybrać? Lepszy granit czy marmur?

Do dyspozycji są obecnie różne typy kamieni na blaty. Czy lepiej zdecydować się wtedy na blaty granitowe, a może marmurowe? Do kuchni rekomendowane są przede wszystkim blaty z granitu, który jest bardziej odporny od blatów z marmuru. Granit nie wymaga impregnacji i jest bardziej odporny na wilgoć i kwasy niż marmur. Aktualnie każdy dobry zakład kamieniarski Zabrze to jedno z miast, gdzie można skorzystać  takich usług, może zaproponować swoim klientom setki różnych kolorów kamieni. Można dopasować idealny kamień na blat do swojej kuchni!