Jak wybrać najlepszego adwokata? Czy dobry adwokat musi być drogi?

adwokaci kraków

Pomoc adwokata może być potrzebna w wielu sytuacjach – rozwód, podział majątku po spadku, pobicie, naruszenie praw pracowniczych to jedynie parę przypadków, z którymi zgłaszamy się do kancelarii prawnych. Jak zatem wybrać dobrego adwokata? Czy za jego usługi zawsze trzeba sporo zapłacić? Klienci kancelarii adwokackich mogą skorzystać z szerokiej gamy usług prawnych – od doradztwa prawnego, przez sporządzenie potrzebnych pism, a skończywszy na występowaniu w imieniu klienta w trakcie rozpraw sądowych. Gdy potrzebni są adwokaci w Krakowie to jedno z wielu miast, w którym można skorzystać z fachowej pomocy prawnej świadczonej przez najlepszych specjalistów w różnych dziedzinach prawa. Do kogo warto się zwrócić? Z jakimi kosztami trzeba się wtedy liczyć?

Dobra kancelaria adwokacka – czyli jaka?

Pomoc prawna powinna być profesjonalna, aby pomóc klientowi całkowicie w rozwiązaniu jego problemu. Właśnie dlatego przed zwróceniem się do konkretnego prawnika warto zapoznać się z różnymi ofertami kancelarii dostępnymi w danym mieście oraz w okolicy. Przede wszystkim warto wybrać taką kancelarię, która specjalizuje się w konkretnej dziedzinie prawa, na przykład w prawie rodzinnym i opiekuńczym czy też w prawie gospodarczym. W takim przypadku świadczona pomoc będzie kompleksowa, ponieważ prawnik posiada w niej duże doświadczenie. Druga kwestia to opinie, jakie można znaleźć o danej kancelarii. Można zapytać innych osób o rekomendowanych prawników, lecz można też poszukać opinii w internecie, aby wybrać takich fachowców, którzy rzeczywiście są polecani przez klientów. Oczywiście, w określonych przypadkach ważne są też inne kwestie, w tym między innymi prestiż kancelarii, godziny jej otwarcia, dostępne terminy spotkań. Warto więc wytypować taką, która będzie mogła spełnić wszystkie wymagania w pełni i pomóc w rozwiązaniu konkretnego problemu.

Ile trzeba zapłacić za usługi w kancelarii adwokackiej?

Koszty związane z usługami prawnymi są zależne od wielu czynników, w tym między innymi od rodzaju usługi, typu sprawy, jej zakresu. Za poradę prawną najczęściej trzeba zapłacić 100-150 złotych. Podobna cena dotyczy przygotowania pozwu, na przykład rozwodowego. Większe koszty dotyczą reprezentacji w sądach i przed urzędami i mogą wynieść od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Kancelarie prawne stosują indywidualne cenniki, dlatego też najlepiej zapytać o orientacyjne koszty pomocy prawnej podczas pierwszego spotkania. Wtedy będzie można dowiedzieć się, na jaki wydatek należy się przygotować. Za profesjonalną pomoc nie trzeba płacić fortuny!