Kołonotes – praktyczna alternatywa dla zeszytu

Zeszyty wyposażone w specjalną spiralę i perforowane kartki to inaczej kołonotesy. Są wygodne w codziennym używaniu nie tylko w szkole czy na studiach, ale również sprawdzą się do wielu innych celów! W sklepach papierniczych na kupujących czeka mnóstwo różnych kołonotesów, które różnią się swoimi formatami, rodzajem okładek, orientacją (pionowa, pozioma), a także stylistyką. Kiedy warto kupić kołonotes?

Kołonotesy do szkoły i na studia

Jeżeli szukasz takiego zeszytu, w którym będzie można bez problemu przekładać kartki i okładki, w takim przypadku kołonotes to strzał w dziesiątkę. Znajdująca się w nim spirala powoduje, że można łatwo notować w nim nie tylko na biurku, ale też na kolanach. Do szkoły i na studia najczęściej wybierane są kołonotesy w formacie A5 oraz większym A4. Te mniejsze mają uniwersalne zastosowanie i sprawdzą się do każdego przedmiotu. Z kolei większy kołonotatnik polecany jest do tych przedmiotów, podczas których należy dużo notować, a notatki często uzupełniane są o różne wykresy, rysunki, tabele czy obliczenia.

Kołonotesy dla rysowników

Również kołonotes świetnie sprawdzi się jako podręczne miejsce do rysowania – ten niewielki można mieć zawsze pod ręką, natomiast ten większy świetnie sprawdzi się do torby czy plecaka. Rysownicy najczęściej wybierają czyste kołonotesy, czyli bez linii oraz kratki. Czyste kartki powinny być też odpowiednio grube, ponieważ wtedy, gdy będą za cienkie, mogą prześwitywać.

Kołonotesy na bullet journal

Bullet journal to jeden z ostatnich hitów. To rodzaj notatnika i kalendarza, który tworzony jest samodzielnie – według własnych potrzeb. Do przygotowania własnego bullet journal potrzebny jest właśnie kołonotes oraz kolorowe cienkopisy, którymi będzie można uzupełnić jego wnętrze. W bullet journal można zapisywać swój plan dnia, oceniać swoje postępy w różnych dziedzinach, na przykład w treningach, zdrowej diecie, przygotować domowy budżet, dlatego to świetny dodatek dla każdego, kto lubi mieć pod ręką najważniejsze informacje.

Kołonotesy jako gadżet firmowy

Warto też wskazać, że kołonotes może stanowić świetny gadżet firmowy, na przykład prezent od firmy dla klientów, kontrahentów czy dla pracowników. Firmowe kołonotatniki mogą być uzupełnione o logo firmy oraz inne nadruki wykonane na zamówienie, dzięki czemu mogą również pełnić funkcje reklamowe – zwiększać rozpoznawalność, budować wizerunek. Zatem kołonotatnik to niezawodny wybór wtedy, gdy chce się coś zapisać czy narysować. Jeden notatnik może być wtedy wykorzystany na wiele różnych sposobów!